Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Son zamanların popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, her geçen gün yaptığı birbirinden farklı değişiklikler sayesinde daha da tercih edilebilir olmaktadır. Instagram tarafından sunulan yeniliklerin yanı sıra kendisine ait olan teknik özelliklerin birçoğu da merak edilenler arasında yer almaktadır. 

Instagram engel kaldırma hakkında pek çok kullanıcının yeterli bilgiye sahip olmadığı görülebilmektedir. Instagram kullanıcılarının bazı durumlara bağlı olarak birbirlerini engelleme yetkilerinin olduğu bilinmektedir. Peki, engellenen kullanıcıdan tekrar engel kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Instagram engel kaldırma için kullanıcıların sıklıkla merak ettiği ve uygulaması gereken adımlar, aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

  • Öncelikle kendi Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından Instagram’ın ayarlar kısmına erişim sağlayın.
  • Instagram’ın ayarlarında yer alan engellenenler listesinden engelini kaldırma istediğiniz kullanıcıyı seçin.
  • Kullanıcı adının yan kısmında engeli kaldır seçeneğinden yararlanarak bu işlemi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Engeli Kaldırma

Söz konusu Instagram engel kaldırma işlemi olduğunda bu konu hem mobil hem de bilgisayar kullanıcıları tarafından araştırılmaktadır. Instagram engel kaldırma bilgisayardan başlığı altında Instagram engel kaldırma işlemine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek adına yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Engellediğiniz ve tekrar engeli kaldırma istediğiniz kullanıcıyı arama kısmından bulun.
  • Daha sonra kullanıcı adına tıklayarak onun profilini ziyaret edin.
  • Profilin sağ üst köşesinde yer alan seçenekleri açın.
  • Burada engel kaldırma seçeneğini göreceksiniz.
  • Bu seçenekten yardım alarak engel kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram engeli kaldırma linki ve buna benzer diğer programlar olmadan karşılıklı engel kaldırma işlemi uygulamak mümkündür. Bunun için farklı bir hesabın sizi ortak gönderiye etiketlemesi yeterli olacaktır. Bu etiket yardımıyla her iki kişi de profillerini ziyaret edebilir ve engel kaldırma işlemini çözebilir.